WYWÓZ GRUZU I ODPADÓW POBUDOWLANYCH ZADZWOŃ:

530 307 010

Odpady i gruz podczas remontu? – płytki ceramiczne i glazura

przez ananadsy
płytki ceramiczne i glazura odpady

Płytki ceramiczne to popularne wykończenie ścian i podłóg. Najczęściej są wybierane do łazienek, ale świetnie wyglądają także w kuchni, przedpokoju, na tarasie i balkonie. Te cienkie płytki wykonane z materiałów ceramicznych mają dużą gamę kolorów, kształtów oraz różne zastosowanie. Natomiast glazura jest to powłoka wykonana ze szkliwa, która nakładana jest na wyroby ceramiczne. Dodaje im walorów dekoracyjnych oraz zapewnia trwałość i wodoodporność. Stosowana najczęściej do pokrycia płytek ceramicznych, dachówek, kafli piecowych oraz cegieł. Glazura jest odpowiedzialna za nadanie większej gładkości, koloru oraz połysku. Często nie wiemy co zrobić z tymi materiałami podczas remontu, który zapewnia nam dużą ilość odpadów, gruzu oraz zamieszania.

Gdzie wyrzucać odpady budowlane podczas remontu – Płytki ceramiczne i glazura

Duża ilość osób nie wie, gdzie najlepiej składować odpady budowlane podczas remontu łazienki, mamy wtedy odczynienia z dużą ilością odpadów wielkogabarytowych oraz tych mniejszych poremontowych. W czasie remontu często zapominamy o tak ważnej rzeczy, jaką jest zaplanowanie wywozu gruzu. Przy remontach jest go szczególnie dużo, ponieważ często skuwamy całe płytki oraz glazurę. Na szczęście jest dużo firm, która świadczy usługi wywozu gruzu. Ważne jest, aby pamiętać o tym, że w żadnym wypadku nie powinniśmy wyrzucać takich odpadów do zwykłych pojemników na śmieci. Grozi to bardzo wysokimi, wysokimi karami oraz jest nielegalne. Jeśli chcemy pozbyć się odpadów budowlanych w szybki i łatwy sposób, wystarczy wykonać telefon do firmy, która zajmie się naszymi odpadami. Po wykonaniu telefonu przyjeżdża do nas kontener dostosowany do naszych potrzeb, jeśli odpadów nie jest zbyt dużo dostajemy mały kontener, jednak jeśli jest ich sporo przyjeżdża on odpowiednio duży. Nie dość, że kosztu usługi nie jest bardzo drogi, przez co nie wpłynie znacząco na nasze wydatki, możemy w ten sposób uniknąć kary za niewłaściwe składowanie odpadów, która jak już wiem jest dość wysoka.

Do jakiego kontenera mogą trafić płytki ceramiczne i glazura?

Odpady budowlane jest to bardzo szeroka kategoria, która obejmuje zarówno gruz, skuty tynk, beton i cement, ale również odpady ceramiczne, skute płytki, wanny czy zlewy. Ze względu na to, że kategoria tych produktów jest bardzo szeroka często mogą pojawić się wątpliwości, czy dobrze dostosowaliśmy dany kontener. W kontenerze na odpady budowlane, mogą znaleźć się też zerwane tapety, drewno, szkło z pobitych okien oraz wiele innych rzeczy, o których wrzucenie moglibyśmy się obawiać.

Warto więc przed rozpoczęciem remontu pomyśleć o wynajmie kontenera, który zapewni nam oraz osobom zajmującym się remontem większą swobodę i bezpieczeństwo składowania odpadów z budowy. Warto też zadbać o aspekt ekologiczny takich przedsięwzięć i wybrać firmę, która podczas wykonywania swojej pracy dba o środowisko naturalne i dąży do poprawy jego kondycji.