WYWÓZ GRUZU I ODPADÓW POBUDOWLANYCH ZADZWOŃ:

530 307 010

Wywóz odpadów przemysłowych Poznań

Po wykonaniu generalnego remontu naszego domu czy mieszkania powstaje problem natury „co zrobić z powstałą stertą odpadów?”. Im więcej odpadów leży na stosie, tym mamy większy problem, który niestety sam z siebie nie zniknie. Nie możemy umieścić gruzu do zwykłych przydomowych pojemników na śmieci, gdyż gruz przemysłowy nie jest zaliczany do odpadów komunalnych. Jak więc pozbyć się gruzu z posesji?

Odbiór gruzu przemysłowego Poznań

Gruz przemysłowy i pobudowlany to tak naprawdę bardzo uciążliwy aspekt wykonywania prac budowlanych. Jeśli na upartego trzymalibyśmy go na terenie własnej posesji, to oszpeciłby ją niemiłosiernie, nie mówiąc już o tym, że zabrałby także spory kawałek placu. Całe szczęście, że nie musimy się nad tym długo głowić, gdyż istnieje naprawdę prosty sposób na pozbycie się takiego problemu.

Transport kontenerami odpadów przemysłowych Poznań

Najlepszym możliwym rozwiązaniem jest wypożyczenie specjalnego kontenera, który udostępni ci profesjonalna firma Gruz-Poz. Powinieneś tylko wstępnie oszacować, jaką ilością odpadów będziesz dysponować, oraz jaki rodzaj gruzu będziesz miał do wywiezienia (patrz wyżej na wymienioną klasyfikację). Dzięki tym informacjom będziemy mogli dostarczyć odpowiednio wielki pojemnik w miejsce podane przez ciebie, transport kontenerami odpadów przemysłowych Poznań może ograniczyć się do wykonania kilku telefonów i kontener zostanie podstawiony na posesję,

Mimo podanych wskazówek ciężko ci określić ilość odpadów oraz przypisać je do konkretnej kategorii? Nie szkodzi, zadzwoń, a doradzimy ci w wyborze najbardziej odpowiedniego kontenera. Współpracujemy zarówno z osobami fizycznymi, jak i firmami. Dzięki fachowemu doradztwu razem znajdziemy najlepsze rozwiązanie, które będzie satysfakcjonowało obydwie strony. 

Odbiór odpadów przemysłowych Poznań

Jeśli zdecydujesz się skorzystać z naszych usług, ze swojej strony możemy dać ci gwarancję satysfakcji i zadowolenia. W sposób rzetelny i profesjonalny dopełnimy wszelkich starań, aby wykonywane usługi były na jak najwyższym poziomie. Tak jak ty cenimy bezpieczeństwo higieny pracy, a los pobliskich lasów i łąk nie jest nam obojętny. Nie dajemy naszego przyzwolenia na tworzenie dzikich wysypisk odpadów. Posiadamy także wszelkie niezbędne certyfikaty oraz potrzebne zezwolenia – naszą działalność prowadzimy w pełni legalnie i w zgodzie z ekologią i środowiskiem.

Jak wytwarzane są odpady przemysłowe?

Jeśli posiadasz własną firmę i generuje ona coraz większą liczbę odpadów przemysłowych to jest to zarówno dobra jak i zła wiadomość. Dobra, bo to znak, że twoja firma prężnie się rozwija. Zła, bo z utylizacją odpadów przemysłowych wiąże się wiele obowiązków, które prawnie zostały nałożone pod względem ochrony naszego środowiska.

Odpady przemysłowe to efekt uboczny każdego rodzaju produkcji przemysłowej. Zaliczyć do nich możemy wszelkie niepotrzebne rzeczy, substancje oraz maszyny, które zostały już wyeksploatowane. Całkowite wyeliminowanie odpadów jest niestety niemożliwe, dlatego zachodzi konieczność prawidłowego gospodarowania wytwarzanymi przez nas odpadami. Jest to przede wszystkim obowiązek wszystkich przedsiębiorców. Muszą oni dopełnić wielu różnych procedur środowiskowych, a przede wszystkim muszą zapewnić swojej firmie stały odbiór odpadów.

Wbrew pozorom odpady przemysłowe są wytwarzane nie tylko przez wielkie fabryki, ale i przez firmy budowlane, warsztaty samochodowe, magazyny czy zakłady wydobywcze. Według dostępnych danych wiadomo, że znaczna większość odpadów, które produkowane są w Polsce, są odpadami przemysłowymi, a tylko niewielka ich część, bo jedynie 20%- jest poddawana procesowi recyklingu. To bardzo niepokojące dane, które powinny dać do myślenia, aby przerwać ten straszny proces zaniedbania.

Wywóz odpadów przemysłowych budowlanych Poznań

Odpady przemysłowe, według rozporządzenia Ministra Środowiska z 2001 roku, dzielimy na 20 kategorii. Aby prawidłowo zaklasyfikować nasz odpad, musimy opisać go według grup, podgrup oraz rodzajów, uwzględniając przy tym:

 • źródła powstania odpadu
 • właściwości, na podstawie których można stwierdzić, czy odpad jest uznawany za niebezpieczny
 • składniki, które określają stopień szkodliwości odpadu

Gdy podane kwestie mamy ustalone, możemy przejść do nadania odpadowi odpowiedniego kodu BDO (zgodnie z wydanym rozporządzeniem z 2020 roku). Kod odpadu to unikatowy numer składający się z sześciu cyfr. Powstaje on według ściśle określonych reguł. Pierwsze dwie cyfry to numer grupy, dwie kolejne są określeniem podgrupy, a ostatnie dwie cyfry określają konkretny rodzaj odpadu.

Odbiór odpadów przemysłowych Poznań

Zanim jeszcze dojdzie do procesu utylizacji i odbioru odpadów przemysłowych z Twojej firmy, muszą być one jeszcze odebrane zgodnie ze ściśle określonymi wymogami. Szczególnie duża odpowiedzialność wiąże się z transportem odpadów przemysłowych w kontenerach – gdyż, zaliczamy je do grupy odpadów niebezpiecznych. Jest to taka grupa odpadów, która stwarza zagrożenie zarówno dla środowiska, jak i dla ludzkiego zdrowia i życia. Są to zwykle odpady o właściwościach łatwopalnych, mocno reaktywnych, powodujących korozję innych materiałów. Zaliczyć możemy do nich większą część odpadów płynnych, np. rozpuszczalniki, farby, ciecze chemiczne, przetworzone już oleje.

Niezwykle skomplikowany proces transportu odpadów przemysłowych w Poznaniu i okolicach oraz ich wstępnego magazynowania jest dużym wyzwaniem dla firmy, która zajmuje się wywozem takich odpadów. Do ich odbioru i transportu, firma odbierająca powinna mieć niezbędne zezwolenia, które muszą być odnawiane co 10 lat.

Sposoby utylizacji odpadów przemysłowych

Możemy wyróżnić 5 sposobów na utylizację odpadów przemysłowych. Zaliczamy do nich:

 • RECYKLING
  Proces recyklingu zaczyna się tak naprawdę już w gospodarstwie domowym, gdzie segregujemy odpady, a kończy się na profesjonalnych przedsiębiorstwach, które za pomocą innowacyjnych technologii odzyskują wiele materiałów.
 • KOMPOSTOWANIE
  Kompostowanie to metoda, która polega na przetworzeniu resztek organicznych w próchnicę. Cały proces wykonywany jest przez mikroorganizmy.
 • TERMICZNE PRZEKSZTAŁCENIE ODPADU
  Metoda ta opiera się na procesie spalania, w wyniku którego powstaje niestety wiele szkodliwych substancji lotnych. Przy tym sposobie niezbędne jest stosowanie specjalnych systemów oczyszczania. Końcowym etapem tej metody jest wytworzenie energii.
 • FERMENTACJA
  Dzięki tej metodzie możemy pozyskiwać biogaz, który obecnie jest bardzo często wykorzystywany jako alternatywa paliwa. Wykorzystywana jest do tego biomasa, czyli wszelkie odpady pochodzenia rolniczego, odchody zwierzęce, biomasa leśna oraz uboczne produkty z przemysłu rolno-spożywczego.
 • ODPADY WYKORZYSTYWANE JAKO SUROWIEC
  Dzięki nowoczesnym technologiom możemy świetnie wykorzystywać odzwierzęce produkty uboczne, które niestety nie nadają się do konsumpcji, do produkowania w pełni wartościowych i efektywnych nawozów organiczno-mineralnych.

Odpady przemysłowe, które są najczęściej poddawane procesowi recyklingu, to odpady stałe, takie jak makulatura, złom stalowy, metale kolorowe.
Gospodarowanie wytwarzanymi odpadami przemysłowi to naprawdę bardzo odpowiedzialne zajęcie, którego nie powinniśmy zaniedbywać oraz nie powinniśmy na nim oszczędzać. Robiąc to w sposób nieprawidłowy i nierozważny, narażamy nasze środowisko naturalne na zagrożenie. Współpraca z wyspecjalizowaną firmą, która na co dzień zajmuje się kwestią odbioru, wywozu i utylizacji odpadów to dobra perspektywa ratowania naszej planety. Dzięki prawidłowemu obchodzeniu się z odpadami, możemy zapewnić im „drugie życie” zgodnie z sumieniem oraz obowiązującym prawem.

Odbiór odpadów poprodukcyjnych Poznań

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, którego firma trudni się produkcją oraz wytwarzaniem to na pewno podczas tych procesów generowane są odpady, których chcesz, a nawet musisz się pozbyć. Są to właśnie odpady poprodukcyjne lub odpady przemysłowe.

W ramach odpadów poprodukcyjnych mieszczą się wszelkie pozostałości całego procesu produkcji, na które ciężko znaleźć jakieś mądre zastosowanie. Odpady poprodukcyjne wytwarzane są na skutek wytwórczej lub przemysłowej działalności ludzkiej.

W zakładach z wielu różnych branż (np. branża produkcyjna, chemiczna, tekstylna, elektroniczna, kosmetyczna itp.) codziennie powstają tony odpadów, na które ludzie nie znajdują zastosowania. Według stanowionego prawa, takie odpady muszą być fachowo zutylizowane. Do odpadów poprodukcyjnych zaliczyć możemy np. chemię laboratoryjną, odpady tworzyw sztucznych, środki ochrony roślin, odpady mineralne oraz metaliczne, odpady opakowaniowa itp.

Odpady poprodukcyjne bardzo często zawierają niebezpieczne, szkodliwe substancje, które nie powinny mieć nigdy styczności z elementami środowiska naturalnego, np. z wodą gruntową. Nieprawidłowe składowanie takich odpadów może skutkować uwolnieniem trujących substancji do środowiska, co może mieć wiele przykrych i poważnych konsekwencji. 

Wywóz odpadów poprodukcyjnych w gminie Poznań i okolicach powinien być realizowany przez firmy specjalizujące się w tej dziedzinie. Podmioty te dostarczą odpowiedni kontener pod wskazany adres i w ustalonym terminie zapewnią transport odpadów oraz ich utylizację, zgodnie z normami obowiązującego prawa. Dzięki powierzeniu tego działania wykwalifikowanym firmom masz pewność, że twoje działania nie zaszkodzą przyrodzie, a wręcz przeciwnie- przyczynią się do rozwoju recyklingu i ponownego użycia rzeczy, które do niedawna nazywałeś „odpadami”.

Jeśli szukasz wyspecjalizowanej firmy, która w sposób rzetelny i kompleksowy podejdzie do zadania odbioru i utylizacji odpadów to nie mogłeś trafić lepiej. Skontaktuj się z nami i ochroń naszą wspólną przyrodę przed zniszczeniem.

Gruz-Poz – Razem możemy więcej!

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie gruzpoz-logo-green-1-300x97.png

SZUKASZ FIRMY OFERUJĄCEJ ODBIÓR ODPADÓW POPRODUKCYJNYCH I PRZEMYSŁOWYCH W POZNANIU I WIELKOPOLSCE?

Zadzwoń: 530 307 010 lub napisz: biuro@gruzpoz.pl

Sprawdź również nasze pozostałe usługi, które świadczymy w firmie Gruz-Poz:
Wywóz bioodpadów Poznań
Wywóz gruzu Rokietnica
Wywóz gruzu Tarnowo Podgórne