WYWÓZ GRUZU I ODPADÓW POBUDOWLANYCH ZADZWOŃ:

530 307 010

Wywóz odpadów budowlanych Poznań

Od przeszło 30 lat nasza firma zajmuje się wywozem śmieci w Poznaniu. Jedną z głównych usług jest wywóz odpadów budowlanych. Poznań jako stolica Wielkopolski jest miejsce dużej ilości inwestycji, przez co zachodzi potrzeba sprawnego odbierania i utylizowania nagromadzonego gruzu i innych pozostałości poremontowych.

Czym są odpady remontowe i budowlane?

Najprostszą odpowiedzią na pytanie czym są odpady budowlane i remontowe będzie stwierdzenie, iż są to wszystkie pozostałości po pracach wykonywanych przy tego typu inwestycjach. Należy pamiętać, że odpady budowalne to nie tylko gruz, ale także wszelkiego rodzaju śmieci – papy, wełny, cegły, pustaki, elementy instalacji, konstrukcje drewniane itp. W związku z powyższym istnieje klasyfikacja odpadów z budowy czy remontu:

 • Odpady betonowe – odpady z betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów np. posadzki betonowe, beton (KOD: 17 01 01);
 • Odpady ceglane – gruz ceglany np. cegły, pustaki, cement (KOD: 17 01 02);
 • Odpady ceramiczne – odpady innych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia np. wanny, zlewy, płytki ceramiczne (KOD: 17 01 03);
 • Odpady ścienne – usunięte tynki, tapety, okleiny itp. (KOD: 17 01 80);
 • Odpady z drewna – szeroko pojęte drewno np. belki, konstrukcje drewniane, deski, boazeria, panele, drzwi (KOD: 17 02 01);
 • Odpady szklane – szkło np. szyby (KOD: 17 02 02);
 • Odpady syntetyczne (plastikowe) – tworzywa sztuczne np. rynny z PCV, rury wodociągowe i kanalizacyjne, ramy okienne z PCV (KOD: 17 02 03);
 • Odpady ziemne – gleba i ziemia, w tym kamienie, inne niż wymienione w 17 05 03 (KOD: 17 05 04);
 • Pozostałe odpady izolacyjne – wszelkie materiały izolacyjne inne niż wymienione w 17 06 01 i 17 06 03 (KOD: 17 06 04).

Jak widać, lista z systematyką odpadów budowlanych jest naprawdę pokaźna. Warto zatem ograniczyć się do wynajęcia profesjonalnej firmy takiej jak nasza, która zajmie się całym wywozu.

Wywóz odpadów remontowych

Wywóz odpadów remontowych jest niezwykle ważnym aspektem dla całej aglomeracji poznańskiej. Można wyobrazić sobie sytuację, gdyby po wszystkich pracach zalegające hałdy odrzutów zalegały na ulicach. Dla mieszkańców Poznania byłby to istny dramat. Poza istotnym aspektem wizualnym, dochodzą tu jeszcze kwestie prawne. Odbiór gruzu powinien być przeprowadzony przez wykwalifikowaną firmę, która zabierze wszelkie pozostałości oraz wywiezie je we właściwe miejsce. Dzięki takiej procedurze możemy być pewni, że wywóz odpadów poremontowych nie zaszkodzi naszemu środowisku. 

Wywóz odpadów budowlanych

Remonty zazwyczaj kojarzą się nam z wielkim bałaganem, wszechobecnym kurzem oraz tonami gruzu. Co, jednak kiedy mamy do czynienia z naprawdę dużą inwestycją, jak kapitalny remont budynku, roboty drogowe czy budowa nowej przestrzeni? Wywóz odpadów budowlanych to pierwsza rzecz, o której powinien pomyśleć inwestor przed rozpoczęciem prac. Roboty budowlane generują olbrzymie ilości pozostałości, dlatego należy tu postawić na duże kontenery na odpady. Poznań doskonale wie, że warto w tym przypadku postawić na specjalistów z naszej firmy. 

Kontenery na odpady budowlane i remontowe

Tak jak już wspominaliśmy. Najlepiej przed rozpoczęciem oraz pomyśleć o tym, jaki kontener na odpady budowlane czy remontowe wybrać. Jeżeli robimy to po raz pierwszy, to warto zadzwonić do naszego konsultanta, który z pewnością dobierze dobry kontener na śmieci. Ten aspekt warto mieć wysoko na liście priorytetów, gdyż samo magazynowanie odpadów we właściwych kontenerach już podczas prac budowlanych pozwoli nam ograniczyć późniejsze prace porządkowe. 

Kto może wywozić odpady budowlane?

Odradzamy wywóz odpadów budowlanych na własną rękę. Taka decyzja niesie za sobą tak wiele problemów, że lepiej tu postawić na sprawdzony i doświadczony podmiot. Nasza firma działa na terenie Poznania oraz okolicznych gmin i powiatów. Posiadamy niezbędne zezwolenia na składowanie oraz transport odpadów poremontowych i pobudowlanych. W naszej flocie pojazdów znajdują się specjalistyczne wozy, które w szybkim czasie zwożą i wywożą gruz. W zasadzie jedyne, co trzeba ustalić, to czas miejsce przywiezienia kontenera oraz odbioru odpadów. Przy okazji chcemy nadmienić, iż zajmujemy się także działalnością dla przemysłu, dlatego możemy polecić się jako podmiot oferujący wywóz odpadów przemysłowych.

Cennik wywozu odpadów budowlanych Poznań

Przed zamówieniem kontenera warto poznać nasz cennik wywozu odpadów budowlanych. Poznań, a może okolice, gruz, papa, wełna czy zmieszane odpady pobudowlane oraz estymacja tonażu – nad tymi punktami warto się zastanowić przed wykonaniem telefonu do nas. Ceny kontenerów na odpady budowlane różni się od wielu parametrów – dlatego warto się z nami skontaktować i zapytać, ile kosztuje wywóz odpadów budowlanych w Poznaniu. Jako firma posiadamy kruszarnię gruzu olbrzymią infrastrukturę i flotę pojazdów przez co zawsze będziemy w stanie pomóc w pozbyciu się niechcianych pozostałości po remoncie czy budowie.

Szereg prac budowlanych, takich jak budowa nowego obiektu architektonicznego lub remont mieszkania, czy domu, wiąże się z powstawaniem odpadów budowlanych. Zarówno ekipie budowlanej, jak też właścicielowi nieruchomości zależy z pewnością na zachowaniu porządku. Wszelkiego rodzaju gruz, stare panele, wykładziny i tapety, czy też glazura i styropian mogą stanowić utrudnienie ruchu, jak też są elementami, których usunięcie wymaga odpowiedniego sprzętu. Dlatego nasza firma, która pragnie wyjść swoim klientom naprzeciw, oferuje profesjonalne usługi, takie jak wynajem kontenerów na śmieci oraz gruz na terenie Poznania oraz w jego okolicach. W celu ułatwienia utrzymania porządku na placu budowy, zajmujemy się wynajmem kontenerów, które samodzielnie dostarczamy we wskazane miejsce.

Wywóz odpadów w kontenerach Poznań

Gdy ten jest już zapełniony lub prace dobiegają końca, zajmujemy się jego transportem, jak też samymi odpadami. W celu uzyskania szczegółowych informacji, jak też uzgodnienia terminów przewozu kontenera, miejsca docelowego oraz czasu jego najmu, zachęcamy do kontaktu telefonicznego. W trakcie rozmowy przedstawiciel naszej firmy pozyska niezbędne informacje, które pozwolą na rozpoczęcie współpracy. Jako profesjonaliści posiadamy niezbędne maszyny, które pozwalają na sprawne, bezpieczne prowadzenie prac, zgodne z panującymi obecnie regulacjami prawnymi. 

Podczas większości większych, czy mniejszych prac budowlanych, remontowych i rozbiórkowych powstają odpady budowlane. Niekiedy odpady te, udaje się ponownie zagospodarować przez wykonawcę, dzięki czemu można znacznie obniżyć koszty inwestycji. Jednak nie oszukujmy się, znaczna część takich pozostałości nie nadaje się do ponownego użytku i powinna zostać oddana w ręce profesjonalnej firmy, specjalizującej się w odbiorze takich odpadów budowlanych. Dzięki takiej odpowiedzialnej decyzji nie wpływamy negatywnie na środowisko naturalne poprzez tworzenie dzikich wysypisk.

Co kwalifikuje się do grupy odpadów budowlanych?

Do grupy odpadów budowlanych zaliczyć możemy:

 • gruz (betonowy, ceglany, ceramiczny)
 • usunięte tynki
 • gips
 • cement
 • płyty kartonowo-gipsowe
 • stolarka okienna
 • stolarka drzwiowa
 • pokrycia dachowe 
 • odpady instalacyjne
 • tapety
 • płytki
 • instalacje PVC oraz metalowe
 • stal zbrojeniowa
 • złom
 • odpady drewniane
 • materiały izolacyjne, styropian

Odpady budowlane muszą być prawidłowo posegregowane, aby jak najwięcej materiałów nadało się do recyklingu. Stale dąży się również do tego, aby jak największa ilość odpadów została efektywnie przetworzona, aby nadać jej tzw. drugie życie. Każdy, kto jest inwestorem lub wykonawcą realizującym prace budowlane albo remontowe jest zobowiązany do tego, aby dopilnować, żeby tego typu odpady trafiły do specjalistycznego zakładu, który zajmuje się ich zagospodarowaniem.

Odpady budowlane, nawet w niewielkich ilościach, składowane w miejscach do tego nieprzeznaczonych stwarzają duże ryzyko skażenia środowiska naturalnego, co zagraża zdrowiu nie tylko zwierząt, ale i ludzi.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie gruzpoz-logo-green-1-300x97.png

SZUKASZ FIRMY OFERUJĄCEJ WYWÓZ ODPADÓW BUDOWLANYCH?

Zadzwoń: 530 307 010 lub napisz: biuro@gruzpoz.pl

Sprawdź również nasze pozostałe usługi, które świadczymy w firmie Gruz-Poz:
Wywóz gruzu Komorniki
Wywóz gruzu Kórnik
Wywóz gruzu Murowana Goślina