WYWÓZ GRUZU I ODPADÓW POBUDOWLANYCH ZADZWOŃ:

530 307 010

Wywóz gruzu Komorniki

W trakcie budowy czy generalnego remontu powstaje zbędny opad. Gruz nie może być składowany wraz z innymi odpadami budowalnymi, lecz powinien zostać zutylizowany w odpowiedni sposób, zgodnie z przepisami polskiego prawa. Pojęcie gruzu jest dosyć szerokie i obejmuje zróżnicowane surowce, podzielone na bardziej szczegółowe podkategorie. Te surowce nie są przyjmowane nieodpłatnie przez Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, dlatego należy skorzystać z usług jednej z firm oferujących wywóz odpadów Komorniki, aby pozbyć się ich po zakończonych pracach. 

Rodzaj gruzu wraz z podziałem na kategorie

Gruz jest określeniem zbiorczym, zawierającym w sobie podział na różne surowce i odpady. Do gruzu można zaliczyć głównie pozostałości po ceramice budowlanej, w tym pustaki, uszkodzone dachówki, płytki czy tynk. 

Zgodnie z polskim prawem, odpady te są podzielone na trzy główne kategorie:

1) Pierwsza grupa, do której zaliczają się mniejsze i większe odłamki betonu lub cegieł. 

2) Druga grupatutaj znajdą się odpady z grupy pierwszej, jednak wymieszane. Mogą tu się znaleźć także folie i tworzywa sztuczne, w tym butelki PET, drewno, złom czy szkło białe oraz kolorowe.

3) Trzecia grupa uwzględniająca grupę drugą wraz z śmieciami po budowie takimi jak wiadra plastikowe, styropian czy worki po zaprawie.

Odbiór odpadów Komorniki – najważniejsze informacje 

Gruz jest trudny do zebrania, niektóre odpady mogą mieć ostre krawędzie lub duże gabaryty, więc do ich zapakowania niezbędny będzie profesjonalny sprzęt. Firma dysponuje odpowiednimi narzędziami, aby wyczyścić działkę ze śmieci. Kruszarnia betonu Komorniki zajmuje się kompleksową obsługą klientów, dlatego pracownicy przyjeżdżają na wyznaczone miejsce i wykonują czynności zabezpieczające, zabierając odpady. Przedsiębiorstwo realizuje zarówno odbiór odpadów w kontenerach Komorniki, jak i kruszenie betonu Komorniki.

Wśród odpadów, oprócz kawałków materiałów budowlanych, znajdują się również materiały sypkie, np. klej, zaprawy czy płynne farby i lakiery. Przepisy wymagają składowania ich w specjalnych kontenerach, które są przystosowane do przechowywania materiałów mogących wpływać destrukcyjnie na środowisko naturalne. Wynajem kontenerów Komorniki pozwoli wypożyczyć kontener na czas remontu, aby problematyczne surowce mogły być składowane zgodnie z prawem. 

Wywóz odpadów Komorniki – pozostaw to profesjonalistom

Odbiór gruzu Komorniki następuje szybko i z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Najważniejsze jest wcześniejsze uzgodnienie z przedsiębiorstwem miejsca oraz pory odbioru. W zależności od odpadów, firma bierze na siebie także profesjonalne kruszenie gruzu Komorniki. 

Firma GruzPoz zapewnia wywóz odpadów budowlanych Komorniki z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Wynajęcie kontenera pozwoli lepiej oszacować ilość oraz charakter śmieci. Dzięki klasyfikacji odpadu, lepiej dostosować pojemnik do stanu skupienia oraz rodzaju odczynnika. Przedsiębiorstwo dostarcza odpowiedni pojemnik pod wyznaczony adres, a następnie, po wcześniejszym umówieniu daty i miejsca, odbiera całość. Dzięki profesjonalnym maszynom, kruszarnia gruzu Komorniki zajmuje się rozdrabnianiem surowca, który jest następnie wykorzystywany do prac drogowych, w tym budowy chodników czy fundamentów. Odpady, które mogą zostać poddane recyklingowi, zostaną powtórnie wykorzystane zgodnie z zasadami gospodarki cyrkularnej. 

Sprzedaż kruszywa Komorniki – postaw na sprawdzony punkt

Wywóz odpadów pobudowlanych Komorniki powinien zostać powierzony sprawdzonej firmie z okolicy. Wówczas cena za pozbycie się problematycznych odpadów będzie dużo niższa. Przedsiębiorstwo oferuje również sprzedaż tłucznia Komorniki w konkurencyjnych cenach. Zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem strony internetowej, bądź telefonicznie. Nasi asystenci rozwieją wszelkie wątpliwości związane z całym procesem składowania gruzu w określonych warunkach, zasad dotyczących wynajmowania kontenerów oraz klasyfikacji śmieci pozostałych po budowie. 

Sprawdź również nasze pozostałe usługi, które świadczymy w firmie Gruz-Poz:
Worki big bag a kontener na gruz – na co się zdecydować?
Co zrobić z gruzem, który pozostał nam po remoncie?
Co zrobić ze starymi meblami, których już nie potrzebujemy?