WYWÓZ GRUZU I ODPADÓW POBUDOWLANYCH ZADZWOŃ:

530 307 010

Co zrobić z gruzem, który pozostał nam po remoncie?

przez ananadsy
Co zrobić z gruzem, który pozostał nam po remoncie

Co jakiś czas widzimy, że wokół nas wielu ludzi postanawia wziąć się za remont swojego domu, czy mieszkania. Remont remontowi nierówny, czasem wiąże się to z wymianą okien, lub nawet dachu, a czasem tylko wstawienie kominka i pomalowaniem ścian. W wielu przypadkach nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile tak naprawdę pozostaje nam odpadów pobudowlanych i poremontowych.

Jak legalne pozbyć się odpadów pobudowlanych i poremontowych?

Większość odpadów pobudowlanych i poremontowych. nie może zostać wyrzucona do zwykłych koszy na śmieci i wywieziona na wysypisko.

Do odpadów pobudowlanych i poremontowych możemy zaliczyć takie artykuły jak :

– folia

– druty

– styropian

– wełna

– gruz ceglany i mieszany

Wyrzucenie takich odpadów pobudowlanych i poremontowych do normalnych koszy na śmieci np. zmieszanych, może się wiązać z zapłaceniem wysokiej kary, ponieważ takie działania są nielegalne. Powodem nielegalności takich działań, jest przede wszystkim szkodliwość, jaką mogą wyrządzić takie odpady dla człowieka i środowiska naturalnego. Warto zastanowić się, gdzie takie odpady faktycznie możemy wyrzucić.

Tutaj przychodzi do nas firma GruzPoz, która profesjonalnie zajmuje się usługami, jakimi jest wywóz gruzu, czy też wywóz materiałów pobudowlanych i poremontowych.

Dlaczego warto skorzystać z oferty firm oferujących wywóz gruzu?

Jak wiemy problem odpadów jest bardzo kłopotliwy. Nie dość, że pojawia się nam wiele problemów z samym remontem, to jeszcze z odpadami pobudowlanymi i poremontowymi. Korzystając z usługi, jakim jest wywóz śmieci pobudowlanych, jesteśmy w stanie szybko, bezpiecznie i legalnie się ich pozbyć.

Jak więc wygląda proces wywozu śmieci?

To nic trudnego wystarczy skontaktować się z firmą GruzPoz i zamówić odpowiedni kontener, który zostanie dostarczony pod umówione wcześniej miejsce. Później taki pojemnik zapełniamy odpadami, po czym zostaje odebrany przez firmę, gdzie gruz i inne odpady trafiają w legalne miejsce utylizacji.

Co dzieje się z odpadami podczas utylizacji?

Odpady, które trafiają do miejsc utylizacji zostają przede wszystkim poddane recyklingowi. To tutaj odzyskane zostają np. metale i drewno. Natomiast gruz zostaje poddany rozdrobnieniu. Dzięki takiemu zabiegowi gruz staje się pełnoprawnym materiałem budowlanym, który będzie można użyć ponownie np. przy utwardzaniu drogi dojazdowej.

Czy wynajem kontenera na gruz to idealny pomysł?

Jest to jeden z najlepszych opcji pozbycia się odpadów, których już nie potrzebujemy. Przede wszystkim to bardzo wygodny i komfortowy sposób na radzenie sobie z niechcianymi odpadami pobudowlanymi i poremontowymi.

Wystarczy skontaktować się z doradcą, który pomoże dobrać odpowiedni rozmiar kontenera, umówić się co do miejsca jego podstawienia, i to tyle. Także to nic trudnego!

Kontener warto zamówić już przed rozpoczęciem remontu co ułatwi składowanie odpadów pobudowlanych i poremontowych.

Jeżeli zainteresował Cię powyższy artykuł o wykorzystaniu gruzu, sprawdź również:
Wywóz gruzu Poznań
Odbiór gruzu Poznań
Kruszarnia gruzu Poznań