WYWÓZ GRUZU I ODPADÓW POBUDOWLANYCH ZADZWOŃ:

530 307 010

Worki big bag a kontener na gruz – na co się zdecydować?

przez ananadsy
Worki big bag a kontener na gruz

Nieodłącznym elementem prac budowlano-remontowych są pozostałe odpady, niepodlegające konwencjonalnej segregacji. Jednym z dostępnych rozwiązań jest skorzystanie z przystosowanego kontenera na gruz, który dzięki szeregu zalet jest często wybieraną opcją. Inne możliwości dają z kolei uniwersalne worki big bag, przystosowane do mniejszej ilości odpadów. Sprawdź które rozwiązanie będzie dla Ciebie najkorzystniejsze!

Dla kogo kontener jest najlepszym rozwiązaniem?

Jeżeli chodzi o wywóz odpadów budowlanych Poznań, jedną z opcji jest skorzystanie z kontenera na gruz dostępnego w naszej bogatej ofercie. Rozwiązanie to sprawdzi się szczególnie w przypadku większych prac budowlanych, ze względu na znaczną objętość samego pojemnika. Współcześnie produkowane kontenery to nawet 36 mpojemności, w związku z czym większa ilość odpadów nie stanowić będzie problemu.

Kontenery na odpady Poznań odznaczają się również zwiększoną wytrzymałością w porównaniu z workami big bag, zarówno ze względu na materiały użyte w produkcji, jak również konstrukcją przystosowaną do przewozu odpadów budowlanych. Tego rodzaju pojemnik wpływa również na zmniejszony okres załadunku, jednak kosztem zajętego miejsca na podwórku. Zbiorniki do wynajęcia dostępne są jednak w różnych rozmiarach, co pozwala na swobodne dopasowanie pojemnika do indywidualnych preferencji. Kontener na gruz jest rozwiązaniem najkorzystniejszym w przypadku, w którym zależy Ci na sprawnym wywozie znacznej ilości odpadów różnego rodzaju i pojemności pojemnika dopasowanej do danego miejsca pracy.

Uniwersalne worki big bag

Worki big bag, w przeciwieństwie do kontenerów na gruz Poznań stanowią wielkogabarytowe pojemniki, służące do przechowywania i transportu odpadów budowlanych. Dzięki swojemu szerokiemu zastosowaniu znalazły grupę zwolenników, wykorzystujących je w szczególności w mniejszych robotach budowlano-remontowych.

Worki big bag są rozwiązaniem dla wszystkich posiadających ograniczoną przestrzeń użytkową w miejscu pracy, co przekłada się jednak na zmniejszoną ładowność tego rodzaju pojemnika. Tkanina polipropylenowa zatrzymująca wilgoć z zewnątrz sprawdzi się doskonale w przypadku transportu sypkich, pylących materiałów, takich jak piasek. Worek big bag przystosowany jest do przechowywania m.in. gruzu, szkła, tworzyw sztucznych, papy oraz odpadów rozbiórkowych, co jest dowodem na szczególną uniwersalność tego pojemnika. Dodatkowo możliwe jest dopasowanie rodzaju uchwytu do przewożonego materiału, poprzez wybór ilości zaczepów.

Jeżeli zainteresował Cię powyższy artykuł o różnicach pomiędzy workami big-bag a kontenerami, sprawdź również:
Wywóz gruzu Poznań
Odbiór gruzu Poznań
Kruszarnia gruzu Poznań